Digitalizacja branży usług HR

dodano: 4 września 2017

czyli o Hadrone PPM w Randstad Polska

 

Digitalizacja branży usług HR postępuje. Google w czerwcu uruchomił „AI-powered jobs search engine”, kolejne startupy dostają miliony dolarów na budowę platform elektronicznych łączących szukających pracy i pracodawców (np. Side, oferujący pracę tymczasową dla studentów).

A co na to „tradycyjni” gracze z tego rynku? Bynajmniej nie odpuszczają 😉 Przykładowo Randstad, jedna z największych firm doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, przejął w zeszłym roku Monstera – lidera usług HR on-line. Oprócz tego cała firma transformuje się…

Wiele z tych zmian jest realizowanych w formie projektów, a w przypadku Randstad Polska, z wykorzystaniem oprogramowania Hadrone PPM 🙂 Zaczęło się rok temu od IT, które oprócz uzyskania bieżącej informacji o całym portfelu projektów, potrzebowało lepiej planować i monitorować wykorzystanie czasu pracy ludzi (klasycznie – pieniądze są, ale brakuje rąk do pracy ;).

Ostatnio dołączył biznes, dla którego oprócz harmonogramów liczą się również finanse (IT realizuje projekty głównie własnymi siłami, a biznes nie). Jedna firma, różne potrzeby, ale dzięki wykorzystaniu wspólnego środowiska pracy udało się skoordynować wysiłki całej organizacji. Trzymam kciuki za sukces tej transformacji, nie tylko cyfrowej!