Technologia wektoryzacji dźwięku w Sound Object Technologies

dodano: 4 września 2017

to fascynujące przedsięwzięcie na co dzień jest zarządzane projektowo w Hadrone PPM

 

Obecnie coraz częściej „rozmawiamy” z różnymi urządzeniami, np. z naszym samochodem, telefonem czy z „asystentami” takimi jak Amazon Echo czy Google Home. Ale czy jesteście zadowoleni z jakości rozpoznawania ludzkiej mowy? Gdy jednocześnie mówi kilka osób, to czy te „wynalazki” potrafią odseparować głos właściwej osoby i wykonać odpowiednie polecenie?

Często nie, ponieważ dzisiejsze technologie rozpoznawania ludzkiej mowy są jeszcze dość ułomne. Problem ten dostrzegli założyciele Sound Object Technologies. Polski zespół, który opatentował technologię tzw. „wektoryzacji dźwięku”, która ma umożliwić rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze i np. odseparowanie głosu poszczególnych osób. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że zainwestował w nich fundusz VC 🙂

To fascynujące przedsięwzięcie na co dzień jest zarządzane projektowo. Fundusz oczekuje przecież określonych zwrotów z inwestycji, które oczywiście nie pojawią się, jeśli prace badawcze i rozwojowe nie zostaną odpowiednio zaplanowane i nie będą na bieżąco monitorowane/korygowane. W tym właśnie celu wykorzystywane jest oprogramowanie Hadrone PPM, w którym na bieżąco zarządzanych jest kilkanaście projektów w zakresie harmonogramów, wydatków i wykorzystania czasu pracy. Kolejne transze finansowania potwierdzają, że z sukcesem!