Wdrożenie Hadrone PPM w Grupie Maspex

dodano: 8 października 2017

Oprogramowanie Hadrone PPM jest wykorzystywane do zarządzania projektami inwestycyjnymi realizowanymi w poszczególnych Zakładach Grupy.

 

Co łączy takie marki jak Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Lubella, Malma, Tiger i Plusssz? Polski kapitał i ogromny sukces rynkowy 🙂 Te i jeszcze wiele innych marek należy do największej w Polsce i jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych, czyli Maspex.

Ich produkty trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie. Od soków, przez przetwory i makarony aż do suplementów diety – grupa Maspex rozwija się dynamicznie od ponad 25 lat, zarówno organicznie, jak i przez akwizycje (było ich 18, w tym 10 za granicą).

Intensywny program inwestycyjny realizowany przez Maspex od wielu lat obejmuje zarówno budowę nowych linii produkcyjnych, centrów logistycznych i magazynów wysokiego składowania, jak i systematyczne przeglądy i remonty funkcjonujących już linii w poszczególnych Zakładach.

Wszystko to wymaga dobrego planowania harmonogramów i wydatków oraz bieżącego monitorowania i koordynacji poszczególnych projektów. Kluczowe jest równiez identyfikowanie ewentualnych ryzyk i ocena ich wpływu na przekroczenie terminów lub wydatków.

Po dłuższym okresie poszukiwania właściwego rozwiązania informatycznego wspierającego zarządzanie inwestycjami i remontami, na początku 2017 roku Grupa Maspex zdecydowała się na wdrożenie oprogramowania Hadrone PPM 🙂

Maspex szukał rozwiązania, które nie tylko będzie mieć odpowiedni zakres funkcjonalności (dzisiaj prawie wszyscy obiecują wszystko ;), ale przede wszystkim będzie na tyle łatwe i przyjemne w obsłudze, że będzie zachęcać do pracy. Stosowanie tego typu oprogramowania zawsze jest dodatkowym obowiązkiem administracyjnym, stąd jego intuicyjność i właściwy dobór funkcji (nie za mało, ale też nie za dużo) decyduje finalnie o skuteczności wdrożenia – organizacyjnego, nie technicznego 😉  Przed podjęciem decyzji zarządzający portfelem projektów w Maspex dokładnie zweryfikowali więc nie tylko możliwości dostępnych na rynku rozwiązań, ale również efekty ich wdrożeń. Nie jest bowiem tajemnicą, że w Polsce mamy wiele nieudanych wdrożeń produktów do zarządzania portfelem projektów znanych miedzynarodowych firm – Maspex nie chciał popełnić takiego błędu.

Po kilku miesiącach korzystania z Hadrone PPM kolejne Zakłady Grupy Maspex zaczynają prowadzić swoje inwestycje w naszym oprogramowaniu, co potwierdza, że zakładane przed wdrożeniem efekty są osiągane 🙂 My z kolei cieszymy się nie tylko z sukcesu biznesowego, ale również z możliwości współuczestniczenia w rozwoju tak dynamicznej firmy, która jest liderem poszczególnych kategorii produktów spożywczych nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii, na Litwie i na Węgrzech.

O Maspex

https://maspex.com/

Maspex jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również liderską pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także czołowym graczem na rynku wody w Rumunii.